ایمیل مارکتینگ چیست و چرا اهمیت ویژه دارد؟

ایمیل مارکتینگ چیست و چرا اهمیت ویژه دارد؟

ایمیل مارکتینگ یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که به شما کمک می کند با ارسال ایمیل به لیست مشترکین بالقوه و مشتریان دائمی، به اهداف بازاریابی خود برسید. این ایمیل‌ها ممکن است حاوی اطلاعات مفید، اخبار شرکت، تبلیغات، پیشنهادات ویژه یا درخواست‌هایی برای جلسه فروش باشند. آنها اغلب بر اساس اطلاعات جمعیتی یا موقعیت مشتری در قیف فروش، شخصی‌سازی می‌شوند. کسب‌وکارها معمولاً از یک ابزار یا نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی برای کمک به مدیریت لیست ایمیل‌های خود و پیگیری پیشرفت خود استفاده می‌کنند.

در ادامه مزایای ایمیل مارکتینگ برای کسب‌وکار شما را مورد بحث قرار داده، نحوه عملکرد بازاریابی ایمیلی و نکات مفید را به شما ارائه می‌کنیم تا به شما کمک کند بازاریابی ایمیلی خود را شروع کنید.

فواید ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ یک استراتژی بسیار موثر برای تبلیغ محصولات یا خدمات است. این امر ضمن آموزش به مشتریان بالقوه در مورد پیشنهادات شما، باعث ایجاد آگاهی از برندتان می‌شود.

همچنین به کمک آن می‌توانید:

  • سرنخ ایجاد کنید.
  • ترافیک با کیفیت بالا را به وب سایت خود هدایت کنید.
  • روابط با مشترکین را تقویت کنید.
  • در بین مخاطبان خود اعتماد و اعتبار ایجاد کنید.
  • پیشرفت در قیف فروش برای افزایش نرخ تبدیل.
  • مخاطبان خود را درگیر کنید.
  • برای ایجاد وفاداری، افزایش نرخ تبدیل و فروش تکراری با مشتریان فعلی، ارتباط برقرار کنید.
ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی هم جزیی ضروری در استراتژی بازاریابی محتوا است زیرا کانالی موثر برای توزیع محتوا و هدایت ترافیک ارگانیک با کیفیت بالا برای وبسایت است.

علاوه‌براین، ابزارهای ایمیل را می‌توان با بسیاری از فناوری‌های بازاریابی دیگر برای بهبود نتایج ادغام کرد. برای مثال: می‌توانید تعامل را با ایمیل‌های تعاملی افزایش دهید – چیزی مانند افزودن ویدیو به ایمیل‌ها می‌تواند نرخ کلیک را تا 300% افزایش دهد.

بازاریابی ایمیلی چگونه کار می کند؟

ایمیل مارکتینگ به شما این امکان را می‌دهد که مخاطبان و مشتریان خود را از طریق کمپین‌های ایمیلی مورد هدف قرار دهید. همچنین می‌توانید فهرست‌های مشترکین خود را به گروه‌های مختلف تقسیم کنید و مرتبط‌ترین محتوا و پیشنهادات را برای هر بخش ارسال کنید.

این ایمیل‌ها می‌توانند در یک توالی از پیش تعریف‌شده ارسال شوند تا مشتریان بالقوه را به خریداران تبدیل کنند یا پس از انجام اقدامات خاصی از قبیل کلیک کردن بر روی پیوند، مشاهده یک محصول، یا گذاشتن محصولات در سبد خرید توسط خوانندگان انجام شود. همچنین می‌توانید بر اساس ترجیحات مشتری، تاریخچه خرید، مکان و غیره، توصیه‌های محصول را شخصی‌سازی کنید.

نحوه مدیریت موثر

برای مدیریت موثر بخش‌های مشتری و توالی‌های ایمیل شخصی‌شده، بازاریابان ایمیل معمولاً از ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل (ESP) برای ارسال و مدیریت کمپین‌های ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کنند. به کمک ارائه دهنده خدمات ایمیل، می توانید محتوای مناسب را در زمان مناسب بین افراد مناسب توزیع کرده و کمپین‌های خود را برای بهینه سازی بازگشت سرمایه بازاریابی، راه اندازی کنید.

نکات ساخت لیست ایمیل مارکتینگ

قبل از اینکه کمپین‌های ایمیل خود را شروع کنید، باید یک لیست ایمیل بسازید که حاوی نام و آدرس ایمیل افرادی باشد که اشتراک خبرنامه ایمیل شما را انتخاب کرده‌اند و ارتباطات ایمیلی را از شما دریافت می‌کنند.

بسیار خوب، اما چگونه می توانید یک لیست ایمیل از ابتدا بسازید؟ در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای شروع یک کمپین ایمیل مارکتینگ موفق آورده شده است:

ساخت لیست ایمیل مارکتینگ

  • لیست ایمیل نخرید. دلایل خوبی وجود دارد که چرا هرگز و هرگز نباید یک لیست ایمیل بخرید و اولین و مهمترین آنها این است که قوانین رضایت مندرج در مقررات حفاظت از داده های عمومی (GDPR) را نقض خواهید کرد.
  • در ازای ثبت نام مشتری و گرفتن آدرس ایمیل، یک هدیه رایگان به او بدهید. این هدایا معمولا محتواهای دیجیتال هستند (مانند کتاب‌ها و نشریات دیجیتال، آخرین اخبار و محصولات شرکت شما و …)، حتی این هدیه می‌تواند کد تخفیف برای یکی از محصولات شما باشد. فراموش نکنید که هدیه باید چیزی باشد که برای مخاطب هدف شما جذاب بوده و تاثیر مثبت داشته باشد و ایجاد اعتماد کند.
  • برای جمع آوری آدرس های ایمیل مشتریان احتمالی خود از یک فرم انتخاب استفاده کنید. فرم انتخاب شما (چه در صفحه اصلی شما باشد، چه به عنوان یک پاپ آپ نشان داده شده باشد یا به عنوان یک صفحه فرود مستقل ارائه شده باشد) در ارتباط با مزایای هدیه اصلی شما است، بنابراین بازدیدکنندگان آدرس ایمیل خود را در ازای محتوا در اختیار شما قرار می‌دهند.

کلام آخر

لیست ایمیل خود را بخش بندی کنید هنگامی که از تقسیم‌بندی لیست برای ارائه محتوای مرتبط، به موقع و شخصی شده به مشترکین خود استفاده کنید، می‌توانید نرخ تعامل و تبدیل را افزایش داده و در عین حال نرخ لغو اشتراک را کاهش دهید.

از آنجایی که مصرف کنندگان از برندها انتظار اطلاعات هدفمند دارند، یک استراتژی تقسیم بندی موثر می‌تواند ایمیل‌های شما را باز، خوانده و کلیک کند.

جدیدترین ها

مطالب مرتبط