کپی رایتینگ چیست؟ تفاوت بین کپی رایتینگ و تولید محتوا چیست؟

کپی رایتینگ چیست؟ تفاوت بین کپی رایتینگ و تولید محتوا چیست؟

کپی رایتینگ فرآیند نوشتن محتوایی است که حاوی اطلاعات منحصربه‌فرد، هدفمند و مرتبط برای متقاعد کردن شخص یا مخاطب است. کپی رایتر باید بتواند از طریق کلمات داستان گفته و با خواننده ارتباط عاطفی برقرار کند.

بنابراین، کپی رایتینگ هنر تشویق مردم به انجام یک عمل با کلمات است. کپی رایتینگ از کلمات برای تأثیرگذاری بر تفکر، احساس یا رفتار افراد به روشی خاص استفاده می‌کند.

همچنین از زبانی استفاده می‌کند که می‌تواند خوانندگان را متقاعد کرده و تبدیل به مشتری کند. کپی رایترها محتوایی را می‌نویسند که بفروشد و به رشد کسب‌وکار کمک کند.

تفاوت بین کپی رایتینگ و نوشتن محتوا در چیست؟

کپی‌رایتینگ و نوشتن محتوا اصطلاحاتی هستند که اغلب به جای هم استفاده می‌شوند، اما تفاوتی بین این دو وجود دارد. کپی رایتینگ بیشتر بر روی جنبه‌های فروش تمرکز دارد، در حالی که استراتژی محتوا چیزی است که نوشتن محتوا را هدایت می‌کند. استراتژی محتوا می تواند بسیار متفاوت باشد – آموزش افراد، حل مشکلات آنها، درگیر کردن آنها یا گفتن داستان برند شما.

کپی رایتینگ

کپی رایتینگ شکل تخصصی‌تری از نوشتن است که حول محور تبدیل خواننده به مشتری است.

کپی رایتینگ یک فرم تخصصی از نوشتن است که نامه‌های فروش متقاعدکننده، صفحات فرود، نامه‌های فروش ویدیویی (VSL) و ایمیل‌ها را ایجاد می‌کند. کپی رایتینگ هدفش این است که خواننده را وادار به انجام یک اقدام خاص، مانند خرید یا ثبت نام برای یک سرویس کند.

کپی رایتینگ و محتوانویسی دو مهارت متفاوت هستند. کپی رایتینگ مبتنی بر روانشناسی است زیرا که نویسنده باید درک چگونگی تأثیرگذاری بر احساسات و ترغیب آنها به اقدام را داشته باشد.

از سوی دیگر، نوشتن محتوا بیشتر بر روی داده‌ها، تجزیه و تحلیل SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) و همچنین تحلیل رقبا تمرکز دارد تا بفهمد چه محتوایی برای کلمات کلیدی به خوبی کار کرده و تاثیرگذار است.

کپی رایترها بخش مهمی از هر شرکتی هستند. آنها با تیم فروش، محصول، طراحی و خدمات مشتری کار می‌کنند تا محتوای متقاعدکننده‌ای تولید کرده که باعث ایجاد نرخ تبدیل شود.

شباهت‌های بین کپی رایتینگ و بازاریابی محتوا

  • کپی رایترها و نویسندگان محتوا از داستان‌سرایی برای فروش محصول، ایده یا خدمات استفاده می‌کنند. آنها مخاطبان هدف را درک کرده و آنچه را می‌نویسند که بتواند آنها را متقاعد کند.
  • کپی‌رایترها اغلب مسئول ایجاد سرفصل‌ها، فراخوان‌ها و سایر عناصر هستند تا خوانندگان را وادار به ادامه خواندن کنند.
  • هر دو نیاز به خلاقیت، مهارت های تحقیق، توجه به جزئیات و توانایی‌های ارتباطی عالی دارند.
  • آنها محتوایی تولید می‌کنند که از صدای برند پیروی کرده و با پیام برند همسو می‌شود.
  • هر دو نیاز به درک شخصیت خریدار و ایجاد محتوای ارزشمند و مرتبط دارند که مخاطب هدف را درگیر کند. در نهایت، این به کسب و کارها کمک می‌کند تا به اهداف بازاریابی خود دست یابند.

کپی رایترها چه کسانی هستند و نقششان در بازاریابی محتوا چیست؟

کپی رایترها در چندین صنعت کار کرده و اغلب در نوع خاصی از نوشتن، مانند کپی وب، بازاریابی ایمیلی یا پست‌های رسانه‌های اجتماعی تخصص دارند.

آنها ستون فقرات هر استراتژی بازاریابی محتوا هستند و مسئول ایجاد محتوایی هستند که بتواند منجر به فروش محصولات شده، مشتریان را آموزش داده و درگیر کنند، و در نهایت نرخ تبدیل ایجاد کند. به عبارت دیگر آنها از برند و پیام شرکت حمایت می‌کنند.

کپی رایترها بخش مهمی از بازاریابی محتوا هستند – آنها محتوای وب سایت و سایر ابزارهای ارتباطی بازاریابی را می‌نویسند تا به تبلیغ یک شرکت یا محصول برای مخاطب هدف کمک کنند.

کپی رایترها دارای طیف وسیعی از مسئولیت‌ها هستند، مانند طوفان فکری مفاهیم، توسعه استوری‌بورد، نوشتن، ویرایش، و تصحیح نسخه برای اطمینان جذاب بودن و فاقد خطا بودن نوشته.

چگونه می‌توان کپی رایتر شد؟

کپی رایتینگ به زمان و انرژی زیادی نیاز داشته و همچنین به درک عمیقی از اصول بازاریابی نیاز دارد.

به عنوان یک کپی رایتر، باید بدانید که چگونه توضیح تصاویر یا توضیحات متا را در موتورهای جستجو بنویسید. شما همچنین باید در مورد کار خود کنجکاو و هیجان زده باشید و در سایر صنایع مهارت داشته باشید تا بتوانید با اقتدار در مورد آنها بنویسید.

در نهایت، شما باید مهارت های زبانی خوبی داشته تا نوشتار شما طبیعی و بدون خطا به نظر برسد.

کپی رایتینگ بازاریابی سئو چیست؟

بازاریابی سئو بر روی کلمات و عبارات مورد استفاده در هنگام توصیف وب سایت شما تمرکز دارد. این مورد برای سئو بسیار مهم است زیرا به افزایش بازدید وبسایت کمک کرده که برای موفقیت کلی سئو ضروری است.

نوشتن برای بازاریابی

نوشتن برای بازاریابی سعی در ایجاد پیامی دارد که با بازار هدف مطابقت داشته باشد. مولفه‌های کلیدی برای نوشتن، مهم است.

مخاطب خود را درک کنید
محتوای جذاب بسازید
پیام خود را متناسب با مراحل مختلف فرآیند خرید مصرف‌کننده تنظیم کنید.

کپی رایتینگ بازاریابی معمولاً کاربران را به تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد اینکه آیا محصول شما ارزش زمان و پول آنها را دارد یا خیر، تحریک می‌کند.

معرفی انواع کپی رایتینگ

کپی نویس بهینه شده برای سئو، وبسایت، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، تبلیغات (کپی رایتر تبلیغاتی)، صفحه فرود، صفحه محصول، بروشور، B2B، توضیحات محصول، تبلیغات محصولات، اسکریپت

مهارت‌های مورد نیاز در کپی رایتینگ

این روزها بازار کار برای کپی رایترها خوب است، زیرا کسب و کارهای زیادی هستند که متوجه ارزش این کار شده‌اند. مهارت‌های کپی‌نویسی به شما کمک می‌کند تبلیغات قانع‌کننده ایجاد کنید، محتوای وب‌سایتی بنویسید که ترافیک را افزایش دهد و سرنخ‌هایی ایجاد کنید که به فروش تبدیل می‌شوند.

و برای این کار به مهارتهایی چون: تحقیق موضوعی، تحقیق کلمات کلیدی، قابلیت ساده‌سازی مفاهیم و جملات، ساختار جمله و گرامر، مکالمه نویسی و دانش سئو؛ نیاز است.

جدیدترین ها

مطالب مرتبط