نکاتی برای یادگیری زبان دوم در کمتر از یک سال

نکاتی برای یادگیری زبان دوم در کمتر از یک سال

یادگیری زبان دوم مزایای زیادی دارد. قدرت مغز را تقویت می‌کند، حافظه را بهبود می‌بخشد، توانایی انجام چند کار را بهبود می‌بخشد، ذهن را فعال می‌کند و کلی موارد دیگر. یادگیری زبان دوم برای شما به عنوان یک شخص و همچنین برای شرکتی که در آن کار می‌کنید مزایای بسیار بیشتری دارد. صحبت کردن به زبان مخاطبان هدف خارجی برای شرکتی که در آن کار می‌کنید بسیار سودمند خواهد بود.

یادگیری زبان دوم

اما برای اکثر مردم، یادگیری زبان جدید یک چالش بزرگ است. این مقاله نحوه یادگیری هر زبانی را در نیم سال، عمدتاً بر اساس سخنرانی “تد کریس لونزدیل”، مورد بررسی قرار می‌دهد.

برای همه ما تقریباً شش سال طول زمان برده تا به زبان مادری خود کاملا مسلط شویم. با این حال آقای Lonsdale مدعی است که با پیروی از پنج اصل و هفت عمل، می‌تواند به یادگیری زبان دوم در شش ماه؛ کمک کند.

نظریه‌های نادرست در مورد یادگیری زبان دوم

قبل از اینکه به اصول پنج گانه ادامه دهیم، باید دو تصور را رد کرد. گاهی همین تصورات و نظریات نادرست است که باعث دلسرد شدن فرد برای یادگیری زبان دوم می‌شود. پس بهتر است پیش از هر چیز این تصورات نادرست را شناخته و آنها را کنار بگذاریم.

دوزبانه بودن استعداد است!

اولاً برای اینکه بتوانید زبان‌های جدید یاد بگیرید نیازی به استعداد ندارید. انسان‌ها برای برقراری ارتباط از طریق زبان آفریده شده‌اند. هر کسی می‌تواند زبان دوم را یاد بگیرد. شما فقط باید بر چالش‌های خود غلبه کنید. بروس‌لی می‌گوید: «به ما گفته شده که استعداد، فرصت‌ها را ایجاد می‌کند، اما این میل است که استعداد را به وجود می‌آورد.»

غرق شدن در زبان برای یادگیری زبان امری مهم است!

برداشت دوم این است که غرق شدن در یک زبان کمک می‌کند که آن زبان را یاد بگیرید. بسیاری از مردم برای سال‌ها به زبان کشوری که در آن زندگی می‌کنند صحبت نمی‌کنند و یا نمی‌توانند که صحبت کنند.

کریس لونزدیل می‌گوید: ” فرد غرق شده نمی‌تواند شنا را یاد بگیرد.” این بدان معنا نیست که این روش به شما کمکی نمی‌کند زبانی را یاد بگیرید، اما چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

پنج اصل که هنگام یادگیری یک زبان جدید باید در نظر داشته باشید

در زیر پنج اصل توضیح داده شده است که باید هنگام شروع یادگیری یک زبان جدید در نظر بگیرید. احتمالا تا قبل از خواندن این 5 اصل به اهمیت برخی از آنها واقف نبودید.

1- روی محتوایی که بیشتر به شما مرتبط است، تمرکز کنید

بهتر است ابتدا کلماتی را یاد بگیرید که بیشتر به شغل، رشته و علایق شما مرتبط است. بی‌شک شما این کلمات را بهتر از سایر کلمات به خاطر خواهید سپرد.

2- از زبان جدیدی که یاد می‌گیرید برای برقراری ارتباط استفاده کنید

هنگامی که از کلماتی که از همان ابتدا یاد گرفته‌اید استفاده می‌کنید، این کلمات را راحت‌تر در ذهن خود نگه می‌دارید و همچنین به هنگام برقراری ارتباط با کسی کلمات جدیدتری را نیز یاد خواهید گرفت.

شما ممکن است سال‌ها سعی کنید یک زبان را یاد بگیرید، اما مسلط شدن به آن بدون استفاده از آن دشوار خواهد بود.

3- درک مطلب بهترین روش برای یادگیری زبان دوم

درک مطلب روشی بهتر برای یادگیری زبان نسبت به آموزش زبان توسط گرامر است. آقای لونزدیل ادعا می‌کند که اگر پیام را بفهمید، زبان را به صورت ناخودآگاه یاد خواهید گرفت. شما باید زبان را تمرین کنید، نه فقط از روی کتاب، بلکه در دنیای واقعی، که منجر به اصل چهارم می شود.

4- آموزش فیزیولوژیک

اگر گوش دادن به یک زبان و درک آنچه مردم می‌گویند را تمرین نکنید، نمی‌توانید رو در رو با مردم به آن زبان ارتباط برقرار کنید. علاوه‌براین، اگر صحبت کردن به یک زبان را تمرین نکنید، ماهیچه های صورت شما قادر به تولید صداهای مناسب نخواهند بود. بنابراین تمرین، اساس یادگیری زبان دوم است.

5- آمادگی روانی

نوع احساس شما زمانی که می‌خواهید زبان جدیدی را یاد بگیرید بسیار مهم است. اگر عصبانی، ناراحت، آزرده یا بدخلق هستید، زبان را بسیار کندتر از زمانی که حال خوبی دارید، یاد خواهید گرفت. علاوه‌براین، ضروری است که جاه طلبی داشته باشید.

مطلب مرتبط: معرفی مهارت‌های زبانی

هفت اقدام برای یادگیری زبان دوم

در زیر، هفت اقدامی که باید برای یادگیری زبان انجام دهید، بیان و شرح داده شده است. این هفت عمل به شما کمک می‌کند که زبان را سریع‌تر یاد بگیرید.

1-2-3- زیاد گوش کنید

سه قدم اول گوش کردن زیاد و توجه به کلمات و ترکیبات است.

بعد از آن ترکیب کردن کلماتی است که می‌دانید برای ساخت عبارات مختلف مورد نیاز است. وقتی افعال، اسم و صفت را یاد گرفتید، آنگاه می‌توانید عبارات ممکن زیادی بسازید.

خلاق باشید و شروع کنید به ترکیب کردن افعال، اسم‌ها و صفت‌ها. تا زمانی این کار را انجام دهید که دیگر مردم منظور شما را بفهمند، فراموش نکنید که لازم نیست در ابتدا جملات کامل و واضح باشد.

4- تمرکز بر روی هسته

آیا می دانستید که 1000 کلمه 95 درصد زبان انگلیسی و 3000 کلمه 98 درصد زبان را پوشش می‌دهند؟ این فقط در زبان انگلیسی نیست. بنابراین در یادگیری زبان دوم باید روی کلمات اصلی یک زبان تمرکز کنید. با کلمات ساده شروع کنید و بعد از سک هفته به سراغ کلمات ترکیبی بروید.

5- برای خودت والدین زبانی بیاب!

منظور از این موضوع این است که شخصی را پیدا کنید که زبان مادری‌اش، همان زبانی است که شما در حال آموختن هستید. با این روش شما می‌توانید به راحتی با شخصی صحبت کنید و تلفظ صحیح کلمات و جمله‌ها را یاد بگیرید.

همچنین مانند زبان مادری که والدینتان قدم به قدم به شما می‌آموزند در این روش هم شما می‌توانید قدم به قدم و از مراحل ساده شروع به آموختن کنید.

6- تقلید کردن برای یادگیری زبان دوم

ویدیوها و فیلم‌هایی را تماشا کنید تا ببینید افراد بومی چگونه از چهره خود هنگام صحبت کردن استفاده می‌کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، شما باید عضلات صورت خود را تمرین دهید تا صداهای مناسب ایجاد شود. تقلید روشی بسیار موثر برای یادگیری نحوه تلفظ حروف و کلمات است.

7- اتصال مستقیم به تصاویر ذهنی

بسیاری از مردم سعی می‌کنند با تکرار، چیزها را به خاطر بسپارند. با این حال، این موثر نیست. اقدام هفتم، اتصال واژگان به تصاویراست که می‌توان گفت یک استراتژی کاربردی است. همچنین می‌توانید سعی کنید کلمات جدید را به تجربیات و احساسات خود وصل کنید. این روش یادگیری بسیار کارآمدتر است.

جدیدترین ها

مطالب مرتبط