ترجمه عکس گوگل ترنسلیت راهی آسان برای ترجمه فوری تصاویر

ترجمه عکس گوگل ترنسلیت راهی آسان برای ترجمه فوری تصاویر

ترجمه عکس گوگل ترنسلیت یکی از آن امکاناتی است که تا نیازتان نشده باشد متوجه کاربردی بودنش نخواهید شد. بگذارید اینگونه توضیح دهم که تصور کنید به کشوری دیگر رفته‌اید و به دنبال خیابانی می‌گردید اما زبان آن کشور را بلد نیستید و نمی‌توانید تابلوها یا نقشه‌‌ی ایستگاه قطار و اتوبوس را بخوانید. درست همینجاست که این امکان گوگل ترنسلیت به کمک شما می‌آید.

با این روش شما به راحتی می‌توانید منوها، دستورالعمل‌ها، علائم مختلف و … را بخوانید و در سفر به کشوری دیگر دچار مشکل نشوید.

ترجمه عکس گوگل ترنسلیت

 کافی است Google Translate را باز کنید، زبانی را که می‌خواهید تصویر خود را به آن ترجمه کنید انتخاب کنید و سپس روی دکمه «دوربین» ضربه بزنید. می توانید دوربین خود را روی متن نگه دارید تا آن را همان لحظه ترجمه کند. و یا اینکه می‌توانید از روی آن عکس بگیرید و بعد از داخل گالری عکس را وارد برنامه کنید.


در این مقاله خواهید خواند:


یکی از خوبی‌های این برنامه این است که اگر شما زبان مورد نظرتان را از قبل در این اپلیکیشن دانلود کرده باشید، حتی بدون داشتن اینترنت و به صورت آفلاین هم می‌توانید ترجمه عکس را داشته باشید.

روش‌های استفاده از ترجمه عکس گوگل ترنسلیت

در آیفون، آیپد یا گوشی اندرویدی خود، می‌توانید از برنامه گوگل ترنسلیت به دو روش برای ترجمه تصاویر استفاده کنید.

یکی از راه های ترجمه عکس این است که دوربین خود را به سمت عکس بگیرید و به برنامه اجازه دهید آن را اسکن کند. ترجمه را به صورت زنده و همان زمان، بر روی عکس خواهید دید.

اگر تصویری را که می‌خواهید ترجمه کنید در گالری گوشی خود ذخیره کرده‌اید، آن عکس را در گوگل ترنسلیت وارد کرده و ترجمه را انجام دهید.

امکان تشخیص خودکار زبان

در به روز رسانی جدید گوگل ترنسلیت امکان تشخیص خودکار زبان اضافه شده است.

گاهی ما تصویری را داریم و نمیدانیم دقیقا متن داخل این تصویر به چه زبانی است. گوگل برای آنکه راه را برای کاربر آسان کند امکان تشخیص خودکار زبان را اضافه کرده است. و شما تنها کاری که باید بکنید این است که به سادگی روی گزینه Detect Language ضربه بزنید و گوگل ترنسلیت بقیه کارها را انجام می‌دهد.

گوگل ترنسلیت نه تنها متن روی عکس را تشخیص می دهد، بلکه زبان اصلی را نیز تشخیص می دهد و آن را به زبان دلخواه شما ترجمه می‌کند.

نحوه استفاده از Google Translate برای ترجمه فوری تصاویر

برای استفاده از ترجمه عکس گوگل ترنسلیت کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:

  • روی نماد اپلیکیشن Google Translate کلیک کنید تا برنامه باز شود. (اگر این برنامه را بر روی گوشی خود نصب ندارید می‌توانید از پلی استور و یا اپ استور آن را دانلود کنید).
اپلیکیشن گوگل ترنسلیت
  • اکنون زبان مبدا و زبان مقصد را بر روی آن مشخص کنید.
گوگل ترنسلیت
  • حالا بر روی آیکون دوربین کلیک کنید.
google translate
  • اکنون دوربین را به سمت متنی که می خواهید ترجمه شود، بگیرید. باید دوربین خود را ثابت نگه دارید تا ناحیه متن در فوکوس و در ناحیه قاب تعیین شده باشد.
  • خواهید دید که متن فوراً ترجمه می شود و روی تصویر اصلی قرار می گیرد.
  • این تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که گزینه فوری موجود باشد. در غیر این صورت، همیشه می‌توانید با دکمه ضبط روی تصویر کلیک کنید و بعداً تصویر را ترجمه کنید.

جدیدترین ها

مطالب مرتبط